Zajęcia w Bibliotece

W dniu 7 marca  (poniedziałek) Przedszkolaki z wielką radością wróciły do   magicznego „świata”  bajek i  tajemniczej atmosfery panującej w bibliotece. Dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych pt.: „Zwiastuny Wiosny”.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z pierwszymi zwiastunami Wiosny. Wskazywały na obrazkach pierwsze wiosenne kwiaty: przebiśniegi, krokusy, żonkile, sasanki a także miały okazję dotknąć, powąchać i obejrzeć wiosenne bazie.  Uważnie  wysłuchały też pogadanki pt.: „Powroty ptaków” – nauczyły się pojęcia migracja ptaków i jej znaczenie w przyrodzie. W dalszej części zajęć przedszkolaki słuchały odgłosów ptaków a także z radością powtarzały usłyszane dźwięki.
 Na zakończenie Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które będą dekorować salę w Bibliotece oraz zaprosiły Panią Bibliotekarkę do pamiątkowego zdjęcia.