Z życia przedszkolaka

 • „ Bóg się rodzi, noc truchleje”

  W dniu 22 grudnia 2017 roku przedszkolaki przeżywały wigilię. W tym dniu wspólnie nakryliśmy stół białym obrusem i ułożyliśmy sianko, na którym został położony biały opłatek. 

  Zobacz galerię zdjeć
 • Filharmonia

  W dniu 11 grudnia 2017 roku przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami pojechały do Filharmonii Krakowskiej na koncert dla dzieci pt. „ Świąteczne prezenty”. Wszystkim bardzo podobały się piękne stroje aktorów, a zwłaszcza ich taniec i  śpiew, które przybliżyły nas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Grudniowe spotkanie z książką

  W dniu 15 grudnia 2017 roku przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym, ostatnim w tym roku „Spotkaniu z książką” w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. 

  Zobacz galerię zdjeć
 • Święty Mikołąj

  W dniu 4 grudnia zawitał do nas św. Mikołaj i przyniósł wór pełen prezentów, czym sprawił wszystkim ogromną radość. Niektórzy chcieli zostać  pomocnikami św. Mikołajowi, dlatego przymierzali jego strój. Dziękujemy św. Mikołaju i zapraszamy za rok.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Niech żyje bal” - Andrzejki 2017

  „Niech żyje bal”  pod takim hasłem w dniu 29 listopada 2017r. w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Brzesku  odbył się Bal Andrzejkowy. Podczas balu został przeprowadzony qiz na temat okresu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Zaczarowana skrzynia"

  W dniu 28 listopada 2017r. byliśmy w Regionalym Cenrtum Kultruralno- Bibliotecznym na występię pt. „Zaczarowana skrzynia”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień Pluszowego Misia

  W Dniu 27 listopada 2017r.  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego pluszowego przyjaciela i zrobiło w tym dniu portret pluszowego misia. Razem z misiami dzieciaki tańczyły taniec Misia, grały dla nich na instrumentach. Była wyśmienita zabawa.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty ceramiczne

  W dniu 23 listopada 2017r. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ceramicznych, podczas których miały okazję zapoznać się z nową masą plastyczną, jaką była dla nich glina, Podczas spotkania robiły z niej wałeczki i kuleczki. Ponadto wycinały formy oraz wyciskały różne faktury na glinie. Wszyscy świetnie się bawili. Po zajęciach nasze prace zostały zabrane do pracowni ceramicznej, gdzie będą nabierać  kolorytu, a następnie zostaną wypalone. Niebawem wrócą do nas, by cieszyć oczy swym widokiem.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Listopadowe spotkanie z książką

  Podczas listopadowego „Spotkania z książką” w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku poznaliśmy historię pluszowego misia, który swoje święto obchodzi 25 listopada. Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Spotkanie z książką”- „Pani Jesień”.

  Październikowe spotkanie w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku w ramach cyklu „Spotkanie z książką”- „Pani Jesień”.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesienne kanapki

  W dniu 27 października 2017 r. (piątek) Przedszkolaki ze starszej grupy podjęły wielkie wyzwanie – miały przygotować dla siebie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pasowanie

  W dniu 20 października 2017r. dzieci z Przedszkola Specjalnego „Król Maciuś Pierwszy”  zostały uroczyście pasowane na Przedszkolaka, a ich starsi koledzy zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia - Październik

  Październikowe spotkania z psem, podczas których dzieci znakomicie się bawią. Poznają potrzeby psie. Uczą się opieki, troski o zwierzęta.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Teatrzyk "Eden"

  W  dniu 09.10.2017r. w Szkole Podstawowej Specjalnej w Brzesku gościł teatrzyk „Eden”. Nasze przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami i koleżankami  uczestniczyły w występie pt. „Największy Skarb”. 

  Zobacz galerię zdjeć
 • Tydzień bliskości

  W dniu 06.10. 2017r. w ramach Tygodnia Bliskości w Brzesku wzięliśmy udział w warsztatach-   Masaż Shantala w teorii i praktyce prowadzonym przez instruktora panią Sabinę Jakubowską. Zajęcia te, odbywały się w  Komnacie Bajek w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia

  Nowy rok przedszkolny już za pasem mamy. Zajęcia z pieskiem już zaczynamy.
  Poprzez kontakt z psem dzieci doskonalą swoje umiejętności społeczne, kształtują wrażliwość, a zabawa z psem i wykonywanie różnych zadań sprawia im wiele radości.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017

  24 czerwca 2017 r. pożegnaliśmy uroczyście rok przedszkolny  2016/2017.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Joanny !!!

  Dziś są Twoje urodzinki,
  Choć już nie ma tu choinki,
  Niech się spełnią Twe życzenia,
  Zdrowia szczęścia powodzenia.
  Te życzenia, choć z daleka,
  płyną niby wielka rzeka.
  I choć skromnie ułożone,
  Są dla Ciebie przeznaczone.
  Sto Lat z okazji 8. Urodzin !!!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Teatr Eden z przedstawieniem: "Zagubiona owieczka"

  W pierwszych dniach września gościliśmy aktorów z Teatru Eden z Weliczki, którzy opowiedzieli nam w bardzo barwny i niezwykle interesujący sposób o pasterzu, zagubionej owieczce i trosce, jaką darzył on każdą ze swych "podopiecznych"...

  Zobacz galerię zdjeć
 • Spotkanie integracyjne.

  W dniu 12.05.2017 r. (piątek) dzieci z Przedszkola Specjalnego „Król Maciuś Pierwszy” wybrały się na spotkanie integracyjne do Publicznego Przedszkola  z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. S. Faustyny w Brzesku na przedstawienie teatralne pt.: „Bal w pokoiku lal i rycerzy”

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Antosia !!!

  Przygód wspaniałych,
  Przyjaciół doskonałych,
  Góry słodkości,
  Samych radości,
  Uśmiechniętej minki
  Życzymy Tobie, bo dziś
  Twoje  9. Urodzinki

  Zobacz galerię zdjeć
 • PARK ROZRYWKI W ZAWADZIE

  W dniu 10 czerwca 2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę przedszkolną z okazji Dnia Rodziny. W radosnych nastrojach o godz. 8.15 wyruszyliśmy w drogę do Parku Rozrywki w Zawadzie

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wielkanoc

  Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem.
  Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone,
  bazie srebrne, jak deszczyk...I co jeszcze?
  Przy obrusie biała falbanka, złoty dzwonek baranka,
  i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Marzanno Zimowa Panno !!!

  21 marca 2017 r. Przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania  naszej przedszkolnej Marzanny. Ubrana  w piękny i kolorowy strój.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zabawa karnawałowa

  W karnawale, w karnawale
  Dookoła wielkie bale,
  Gdy orkiestra pięknie gra,
  Dobry humor każdy ma!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jasełka przedszkolne połączone z Dniem Babci i Dziadka

  Jasełka, jasełka zielona jodełka.
  Światełkami błyska, a przed nim kołyska.
  W kołysce Pan Jezus właśnie  się  narodził.
  Będzie kochał ludzi, wsród nich żył i chodził...

  Zobacz galerię zdjeć
 • Siódme Urodziny Emilki !!!

  Świeczki się na torcie mienią,
  obok wiśnie się czerwienią,
  cudnie pachnie czekolada,
  skrzy się w szklankach lemoniada,
  baloniki wiszą w górze,
  klaun oklasków zbiera burzę,
  a to wszystko z tej przyczyny,
  że masz dzisiaj urodziny!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wigilia w przedszkolu

  22 grudnia 2016 r. w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie wigilijne. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Czekając na Mikołaja”


  Na czubku choinki gwiazda złota            
  Niech zabłyśnie piękna, duża!
  By Święty Mikołaj idąc
  Zobaczył ją aż z podwórka

  Zaświecimy lampek tuzin
  Niech choinka pięknie świeci
  Niech święty Mikołaj widzi
  Że czekają grzeczne dzieci.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą w Bibliotece....

  Z jesienną wizytą w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym  w Brzesku zawitały przedszkolaki  z Przedszkola Specjalnego „Król Maciuś Pierwszy”. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o Jesieni. Przedszkolaki z uwagą obserwowały dary jesieni  z uwagą oglądały obrazki przedstawiające zmiany zachodzące w pryrodzie jesienią oraz w jaki sposób ptaki i zwierzęta przygotowują się jesienią do nadchodzącej zimy. Dzieci wybrały się również do pobliskiego parku na jesienny spacer.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zabawa andrzejkowa

  W dniu 23.11.2016 r. odbyła się w  zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza taneczna w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: szklaną kulą, losowaliśmy wróżby, przepowiadaliśmy przyszłość.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Teatr Eden – „Jonasz i wielka ryba”

  W dniu 4 listopada 2016 r. gościliśmy Teatr  Ewangelizacyjny „Eden” . Przedszkolaki brały udział w barwnym przedstawieniu biblijnym  pt.: „Jonasz i wielka ryba”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta Policjanta w przedszkolu

  W  dniu 17 października 2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Czytelnictwo

  "WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY
  NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
  JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!"
  (cytat pochodzi z kampanii- Cała Polska Czyta Dzieciom)

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesienne warzywa są smaczne i zdrowe!

  Jesień to czas zbiorów w sadzie i ogrodzie, dlatego Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się jakie korzyści płyną z jedzenia warzyw

  Zobacz galerię zdjeć
 • Las bliżej nas….

  Wraz z nadejściem nowej pory roku, przedszkolaki wybrały się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak nadejścia Jesien

  Zobacz galerię zdjeć
 • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W STRAŻY POŻARNEJ

  W dniu 10 października 2016 r., przedszkolaki z naszego Przedszkola pod opieką pań, wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016

  "Żegnaj przedszkole, na wakacje nadszedł czas. Niech wspomnienia pozostaną, a do przodu biegnie czas."

  Zobacz galerię zdjeć
 • W Pacanowie kozy kują – Wycieczka - Europejskie Centrum Bajki !!!

   

  W Pacanowie kozy kują
  więc Koziołek, mądra głowa,
  błąka się po całym świecie,
  aby dojść do Pacanowa”.

   

   

   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Świnka Morska w przedszkolu....

  W przedszkolu próbujemy zarazić dzieci miłością do zwierząt. Pewnego dnia podczas zajęć Antek opowiadała o swojej "pupilce" śwince morskiej, którą ma w domu.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wycieczka do zoo

  Wycieczka do ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze Przedskolaki. Wybraliśmy się tam w celu zapoznania dzieci ze światem zwierząt. Spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Wielką atrakcją dla naszych najmłodszych było spotkanie ze słoniami, mieliśmy okazję obserwować karmienie słoni. Zobaczyliśmy też żyrafy, tygrysy , kolorowe papugi, dostojne wielbłądy oraz wiele innych dzikich zwierząt. Największą atrakcją dl naszych przedszkolaków była wizyta w Mini Zoo gdzie mogliśy nakarmić zwierzęta – lamy, kucyki, kozy, barany, żółwia, śwninki mosrskie. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą w bibliotece

  W dniu 16 maja w ramach zajęć edukacyjnych kolejny raz odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Bibliotekę. Z okazji Dnia Książki dzieci zapoznały się z rodzajami książeczek dostępnych w Bibliotece i  Czytelni. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem p. Bibliotekarkę, następnie aktywnie brały udział w zwiedzaniu  pomieszczeń bibliotecznych. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały piękne zakładki do swoich książeczek.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Teatrzyk

  Wizyta teatrzyku w przedszkolu jest dla dzieci zawsze ogromną atrakcją.
  Tak było i tym razem do placówki naszego przedszkola zawitał teatrzyk „EDEN” ze swym przedstawieniem pt.,, Arka Noego".  Prawdziwi aktorzy, piękne kostiumy i scenografia sprawiły, że dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem oglądały przedstawienie. Kilkoro dzieci wystąpiło również w roli aktorów.

  Już nie możemy się doczekać następnej wizyty teatrzyku w naszym przedszkolu!!!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Niny

  ,,Niech Ci Słonko ciepło gra,
  niech Twa radość długo trwa.
  Nie trać swej wesołej minki,
  dziś są Twoje urodzinki !!!''


  Zobacz galerię zdjeć
 • Łąka

  Łąka tylu ma mieszkańców
  Zwierząt, roślin kolorowych.
  Tu motylek, a tam pszczółka,
  Tutaj kwiatek-O! Różowy!

  Nad tą łąką kolorową
  Bal wydały dziś motyle,
  Zapraszają wszystkie dzieci
  Więc zatańczmy z nimi chwilę.


  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal Wiosenny

  W dniu 22 kwietnia odbył  się Bal Wiosenny,
  w którym udział wzięły nie tylko dzieci z naszego przedszkola, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej. Tego dnia wszyscy założyli ubrania w kolorach wiosennych . Nie zabrakło oczywiście tańców integracyjnych, konkursów i zabaw. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach nie tylko tanecznych - wspólnymi siłami stworzyli piękne „Kolorowe drzewo dla  Pani Wiosny”. Dzieci obejrzały też piękny spektakl teatralny pt.: „ Krasnoludki szukają Wiosny”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Antosia !!!

  Z okazji urodzin, które są raz w roku,
  Niechaj będą szczęśliwe i pełne uroku.
  Składamy Tobie piękne życzenia,
  Aby spełniły się najskrytsze marzenia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą na wiejskim podwórku

  „Mam ja na wsi dom bogaty gospodarzę sam,
  Mam czworonogie i skrzydlate tam zwierzęta
  mam konie w stajni, krowy w oborze,
  świnie w chlewiku, dwa psy na dworze”

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pszczoły dają miód….

  Wśród kwiatów pszczoły pilnie pracują, zbierają nektar, miód produkują, przedszkolaki na zajęciach edukacyjnych poznały pracę pszczół , oglądały  plastry miodu oraz degustowały różne rodzaje miodu. Dzieci  poznały tajemnice pszczelarstwa i produkcji miodu. Wiedzą co, to pasieka, jak wyglądają ule, poznały tryb życia pszczół, pory roku, w których pszczoły pracują, a kiedy śpią i przede wszystkim rozumieją prace pszczelarza. Dzieci miały okazję przymierzyć kapelusz pszczelarza.   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Segregacja odpadów !!!

  Gdzie jadą zużyte butelki i kubeczki po serkach?
  Gdzie wędrują puste słoiczki po pysznych deserkach?
  Co się stanie z mnóstwem gazet, które są już przeczytane?
  I te różne pudełka- no co się z nimi stanie?”

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty teoretyczno-praktycznych dla Rodziców pt.: „Rozwój motoryczny dziecka. Motoryka mała”.

  W dniu 16 marca (środa) odbyły się kolejne warsztaty dla Rodziców i Opiekunów. Warsztaty podzielone zostały na dwie część.
  W części teoretycznej została przedstawiona prezentacja multimedialna pt.: „Etapy rozwój chwytu i manipulacji”. W dalszej części zostały przedstawienie i omówione filmy dotyczące wykonywanych prac plastycznych mających na celu rozwijanie motoryki małej u dzieci.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zajęcia przyrodnicze - „Zielony ogródek” - Siejemy rzeżuchę, sadzimy bratki i wysiewamy słoneczniki

  Wiosna juz tuż tuż, więc postanowiliśmy w Naszym przedszkolu wysiać zieloną rzeżuchę, posadzić kolorowe kwiatki oraz wysiać piękne słoneczniki. Przedszkolaki nauczyły się etapów sadzenia roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. Codziennie pamiętały aby podlać Nasz „Zielony ogródek" aby kolorowe kwiatki  Nam pięknie wyrosły i dekorowały nasz przedszkolny ogród.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zajęcia w Bibliotece

  Zajęcia w Bibliotece
  W dniu 7 marca  (poniedziałek) Przedszkolaki z wielką radością wróciły do   magicznego „świata”  bajek i  tajemniczej atmosfery panującej w bibliotece. Dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych pt.: „Zwiastuny Wiosny”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wielkanocne Śniadanie

  W dniu 22.03.2016 w naszym przedszkolu odbyło się Śniadanie Wielkanocne.
  Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, żurku, białej kiełbasy, ,, baby wielkanocnej”, stroików z  bukszpanu - symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Marzanno, zimowa Panno !!!

  Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 21 marca czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny Przedszkolaki z pomocą Pań wykonały piękną Marzannę. Starej tradycji ludowej stało się zadość – pożegnaliśmy Panią Zimę a powitaliśmy Panią Wiosnę.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Kolorowe i zdrowe kanapki 18 lutego 2016

  W dniu 19 lutego odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci robiły kolorowe i zdrowe kanapki.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dokarminie ptaków9 lutego

  Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też przedszkolaki z Naszego przedszkola na zajęciach plastyczno-technicznych samodzielnie wykonały karmniki dla ptaków, które powiesiły na drzewie w ogrodzie przedszkolnym oraz w pobliskim parku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta w Bibliotece 8 lutego 2016

  W dniu 8 lutego (poniedziałek) Przedszkolaki z wielką radością uczestniczyły w zajęciach pt.: „Z wizytą u leśnych przyjaciół zwierząt”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o Małym Jeżyku,  któremu zimowa zawierucha zniszczyła mieszkanie.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal karnawałowy 2016 4 lutego 2016

  W dniu 4 lutego wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej Przedszkolaki wzieły udział w balu karnawałowym. Podczas balu dzieci brały udział w róznych konkursach tj.: "Najciekawszy strój karnawałowy" i "Król i Królowa balu". Wszystkie dzieci przygotowały piekne i kolorowe stroje, za które zostały nagrodzone. Królem Balu został Karol Hajduk, zaś Królową Balu została Ania Reczek. Tańcom i pląsom nie byłko końca. Po wyczerpującej zabawie na dzieci czekał pyszny podwieczorek.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „ Przed zapaleniem Choinki” – Świąteczna wizyta w Bibliotece.

  Przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. „Przed zapaleniem Choinki”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Karolka !!!

  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje Nam ….” – wszyscy w Przedszkolu odśpiewali Naszemu Solenizantowi – Karolkowi. Z okazji urodzin, życzymy mu dużo zdrowia, wiele powodów do uśmiechu i dużoooo radości ! !

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Emilki !!!

  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje Nam ….” – wszyscy w Przedszkolu odśpiewali Naszej Solenizantce – Emilce.
  Z okazji 6-tych urodzin, życzymy Emilce dużo zdrowia, wiele powodów do uśmiechu i dużoooo radości ! !

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jasełka Hej Kolęda, kolęda !

  W dniu 09 stycznia bieżącego roku nasze przedszkole przedstawiło jasełka pt.: " Hej kolęda, kolęda !" połączone z uroczystością Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w Betlejemską Szopkę. Przedszkolaki przedstawiły dla swoich Rodziców i Kochanych Dziadków „Jasełka”. Wprowadziły one wszystkich zebranych w nastrój świąteczny i zadumę nad tym co w życiu najważniejsze. Dzieci bardzo autentycznie odegrały wydarzenia, które miały miejsce ponad 2000 lat temu i przekazały widzom to co tej nocy wydarzyło- przyjście Maleńkiej Miłości do każdego człowieka. W trakcie przedstawienia dzieci wręczyły Diadkom samodzielnie wykonane upominki. Po bogatych w treści jasełkach Rodzice i dziadkowie zostali zaproszeli na wspólny poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia galerii....

   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wigilia przedszkolna 2015

  Święta Bożego Narodzenia są magiczne i radosne.  Jest to czas spotkań rodzinnych, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą w Teatrze.

  Teatr, to wspaniały, pełen magii i czarów, świat, w którym niemożliwe - staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, warzywa zamieniają się w królewny albo w rycerzy, latają dywany, a ze starej lampy wychodzi tajemnicza zjawa…

  Zobacz galerię zdjeć
 • Ślubowanie oraz Poświęcenie Szkoły Podstawowej.


  W sobotę 14 listopada 2015 r. odbyła się w uroczystość poświęcenia  Specjalnej Szkoły Podstawowej oraz uroczyste pasowanie na  Pierwszoklasistów.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta Policjanta w Przedszkolu

  Dnia 05 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udziałem p. Policjanta z Powiatowej Komendy Policji w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta w Bibliotece

  W dniu 16 października bieżącego roku Przedszkolaki udały się z wizytą do Regionalnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w ramach cyklu: "Spotkanie z książką".


  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego Przedszkolaki  wysłuchały wiersza pt. "Na straganie" –J. Brzechwy. Warto wspomnieć, że wiersze Brzechwy to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Czytając je dziecko poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa i owoce. 


  Na zakończenie Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które będą dekorować salę w Bibliotece oraz zaprosiły Panią Bibliotekarkę do pamiątkowego zdjęcia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

  Dnia 28 września bieżącego roku Przedszkolaki odbyły zajęcia w Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta ratownika medycznego

  Dnia  06 października  bieżącego roku w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udziałem Ratownika Medycznego. Dzieci poznały zasady postępowania pierwszej pomocy: aktywnie uczestniczyły                        w zajęciach, uczyły się bandażować nogę, przyklejać plastry  jak również używać temblaka.    Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon               z dyspozytorką.

  Dzięki takiej lekcji nasze przedszkolaki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Na koniec Przedszkolaki podziękowały naszemu dzielnemu ratownikowi p. Dominikowi za wizytę oraz zaprosiły do wspólnego zdjęcia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień nauczyciela

  Z okazji Dnia Nauczyciela - DZIĘKUJEMY!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Asi

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pani Jesień

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wspomnienia z wakcji

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zabawy z naszą Panią

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015. Pożegnanie absolwentów.


  Wreszcie nadszedł dzień wakacji
  Łezka w oku mi się kręci
  Musze przyznać nie bez racji
  Iść do szkoły nie mam chęci.

  Żegnajcie, piłki, lalki,
  Huśtawko, żegnaj dziś!
  Żegnają nas dziś Ania, Monika i Konrad
  A w kącie płacze miś…

  Zobacz galerię zdjeć
 • IV Dzień Rodziny 2015

  Już po raz czwarty mieliśmy okazję świętować Dzień Rodziny w naszym przedszkolu. Razem z zaproszonymi gośćmi przenieśliśmy się do świata bajek, gdzie zaczarowanych postaci było co niemiara: Jaś i Małgosia, Czarownica, Wróżki, Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków. Przedszkolaki w prostych słowach podziękowały rodzicom i opiekunom za trud wychowania, ale przede wszystkim za ich miłość i oddanie. Zwieńczeniem uroczystości były zawody sportowe dla całych rodzin, gdzie można było wykazać się w czterech konkurencjach sportowych tj.: rzut woreczkami do celu, przejście po wyznaczonej linii, slalom między pachołkami oraz malowanie twarzy. Wszystkim udało się wykonać zadania na poszczególnych stacjach, a za trud zmagań na zawodników na mecie czekały drobne nagrody. Myślę, że zarówno rodzice, dziadkowie, dzieci, jak i całe grono pedagogiczne świetnie się bawili!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wsiąść do pociągu

  Zobacz galerię zdjeć
 • Witamy wisonę

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Wiktorii

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wspólne malowanie w bibliotece

  Zobacz galerię zdjeć
 • Nasze wspólne gotowanie

  Zobacz galerię zdjeć
 • Kim będę gdy dorosnę?

  Jedna z naszych grup przedszkolnych miała okazję  uczestniczyć w zajęciach prezentujących różne zawody. Przedszkolaki poznały między innymi zawód policjanta - w roli dzielnie zaprezentował się Konrad. Dzieci bawiły się również w kucharzy. Każdy przedszkolak mógł poczuć  się jak prawdziwy szef  kuchni - dzieci otrzymały specjalne fartuchy i czapki. Wspólnie przedszkolaki wykonały pyszny deser, który został z uśmiechem  spałaszowany przez naszych kucharzy.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Siejemy!

  Pierwsze podrygi wiosny zachęciły nas do prac ogrodowych. Tym razem przedszkolaki postanowiły posiać kwiatki i rzodkiewkę. Najpierw zapoznaliśmy się z różnego rodzaju nasionami, nasypywaliśmy ziemię do doniczki, a następnie każdy z przedszkolaków wrzucił kilka nasionek. Na koniec podlaliśmy konewką naszą doniczkę…a teraz z niecierpliwością czekamy aż naszym oczom ukażą się pierwsze kiełki!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Gra planszowa

  Kto z nas nie lubi gier planszowych? Nasze przedszkolaki też chętnie biorą udział w różnego rodzaju grach, szczególnie wtedy, gdy plansza urasta do ogromnych rozmiarów! Gra polegała na wyrzucaniu kostką (też odpowiednich rozmiarów) ilości oczek, a następnie przesuwaniu się pionkiem po poszczególnych polach. Każdy rzut dostarczał wiele emocji, gdyż większość  pól zawierała zadania, które uczestnik musiał wykonać - bieg dookoła stołu, slalom, rzut woreczkami i wiele innych. Zabawy było co niemiara!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia

  Zobacz galerię zdjeć